top of page

apartname

can tanrıseven

gündelik hayatın sanatı

Can Tanrıseven

Apartname / 2021

Hp yarı mat kağıda dijital baskı fotoğraf

20x30 cm

Çokiçen, Piyangocu Mehmet Bitmez, Dönmeyecek, Zihni Kalfa, Pıtrak, Su Yolcu, Mahdure, Sarankök, Şair, Çelik Bilek, Bebek Hasan, Kral, Simeranya, Madenci, Anka, Filibeli, Maggi, Saado, Yaşam, Jüpiter, Olsen, Tren, Demirgönül, Anna, Ateşgibi, Sevsevil, HüdaVerdi, Gök Deniz, Alınteri, Büyük Çam...

Yıllardır önünden geçip farketmediğimiz isimler bunlar. Artık görmeye aşina olduğumuz inşaat firmalarının isimlerini altın harflerle yazdığı, reklam panolarına dönen apartmanların aksine maddeye karakter veren, onu canlandıran isimler; apartnameler.

YücelTunca_HicbirSeyOlmadiginda_Sergi_Izmir_belge adı_re_6_72.jpg
YücelTunca_HicbirSeyOlmadiginda_Sergi_Izmir_belge adı_re_5_72.jpg
profil foto_edited.jpg

Can Tanrıseven, 2008 yılında 35 mm ve 120 mm fotoğraf makineleriyle çekim ve kendi fotoğraf banyo proseslerini yapmaya başladı. Uslup olarak film ve analog fotoğraf tekniklerini kullanıyor.Pinhole fotoğrafçılık ile ilgili çalışmalar yapıyor.Çeşitli amatör karma sergilere katıldı. 2015 yılında fotoğrafları İngilteredeki analog fotoğraf dergisi Optiko Zine tarafından basıldı.2016 yılında polaroid fotoğraflara  yaptığı çizim ve boyalamalardan oluşan çalışma Fotoistanbul Fotoğraf Festivalinde sergilendi. Bu proje 2017 yılında Fail books tarafından fotozin kitap olarak basıldı ve Paris Fotoğraf Festivali gibi yurtdışı festivallerinde sergilendi. 2018 Ekim ayında Sin adlı proje Suimasen tarafından basıldı. Çalışmalarına İzmir’de devam ediyor.

bottom of page